Бізнес-практика студентів з Норвегії в Україні
У період з 24 вересня по 30 вересня 2017 року кафедра фінансів економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка приймала делегацію із 13 студентів Бізнес школи Норд Університету (м. Буде, Норвегія), яка прибула у супроводженні д.е.н., професора Анатолія Бурмістрова з метою проходження Business Practice in Ukraine 2017 «Private and public realms of Ukrainian economy», яка реалізується в межах програми співробітництва між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Норд університетом.
Практика розпочалася з відвідування економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Завідувач кафедри фінансів, д.е.н., професор Лютий І.О. привітав учасників практики з приїздом до України та розповів про перспективи співробітництва між університетами та план проведення бізнес-практики. Для гостей була організована екскурсія по факультету, під час якої студенти економічного факультету ознайомили їх з організацією навчального процесу та особливостями студентського життя.
В межах програми проведення бізнес-практики студенти мали нагоду відвідати підприємства, що представляють різні сектори економіки України (ПАТ «Київхліб», ПАТ «Оболонь», ПАТ «Фармак», ІТ компанію «Itera», рибний магазин «Egersund Seafood»), ознайомитись з історією розвитку підприємств, системою управління, організацією маркетингової діяльності та управління персоналом, основними досягненнями та практичними аспектами діяльності підприємств в турбулентному бізнес-середовищі України.
27 вересня студенти Бізнес-школи Норд Університету у супроводженні викладачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка (завідувача кафедри фінансів, д.е.н., професора Лютого І.О.; к.е.н., доцента кафедри фінансів Любкіної О.В.) відвідали Посольство Норвегії. Посол пан Уле Т. Хорпестад привітав студентів з Норвегії на території України та розповів про зв’язок наших країн починаючи з часів Ярослава Мудрого, одна з його дочок якого була королевою Норвегії, а також про перспективи подальшого співробітництва.
29 вересня студенти стали учасниками Міжнародної науково-практичної конференції «Світові тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України» секція «Глобалізація та розвиток національних фінансових систем», організаторами якої виступили Київський національний університет імені Тараса Шевченка, NORD Університет (Норвегія) та Азербайджанський державний економічний університет.
Протягом тижневого перебування у Києві студенти дізнались про історію України, познайомились з її духовною спадщиною, традиціями, національним побутом та кухнею. Прогулянки по центру міста дозволили студентам насолодитись красою Андріївського узвозу, Києво-Печерської лаври та інших історичних пам’яток. Особливо вони були вражені архітектурою та великою кількістю церков. Побачити передмістя Києва дозволила екскурсія до Межигір’я, де завдяки чудовій погоді студенти мали змогу насолодилися прекрасною природою заповідника.
Дізнатись більше про наш університет студенти змогли в ході відвідування музею історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка та зоологічного музею, який є найбільшим в Україні.
В останній день проведення практики були підведені підсумки, студенти поділились з присутніми викладачами своїми враженнями. В якості підтвердження участі у бізнес-практиці студентам були вручені сертифікати.
Студентів з Норвегії протягом усієї практики супроводжували студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що дозволило обмінятись досвідом щодо підходів до навчання в університетах, використовуваних методик викладання, використати безцінну нагоду отримати нові знайомства та друзів, перевірити свої навички спілкування англійською мовою, дізнатися багато нового та корисного про підприємства, які функціонують в Україні та про різні галузі економіки. Також не можна не згадати про те, що даний проект надав змогу студентам з Норвегії відвідати Україну та побачити Київ на власні очі.
За відгуками студентів з Норвегії, бізнес-практика була їм цікавою та пізнавальною як з культурних аспектів знайомства з Україною, так і з точки зору ознайомлення з українськими підприємствами та економікою. Бізнес-практика допомогла краще зрозуміти функціонування бізнесу в Україні, співставити та порівняти умови ведення бізнесу в Україні та Норвегії, отримати практичний досвід ведення бізнесу в Україні, подивитись на діяльність провідних компаній України з середини, а також весело та з користю провести час.
В результаті участі у програмі норвежські студенти отримали незабутні враження та неоціненний досвід.