Навчання студентки економічного факультету в кращому ВНЗ Туреччині: Еразмус + розширює горизонти
“Весняного семестру 2017 року мені пощастило навчатися за обміном по програмі Erasmus+ в MiddleEastTechnicalUniversity, Анкара.
Я безмежно рада, що все ж наважилася поїхати до Туреччини – адже багато моїх близьких друзів та родичів були дещо занепокоєні політичною ситуацією та періодичними терактами. Однак – на щастя, я тут, жива і здорова.
Так як університет був початково закладений американцями, навчальна програма та культура закладу дуже схожа до США: безліч клубів, гуртків, відкритий діалог між студентами та викладачами і повністю англійська мова викладання.
Крім того, не може не дивувати налагоджена інфраструктура METU. Для студентів на території кампусу ходять безкоштовні автобуси, у копіювальному центрі ти можеш придбати необхідну книжку для курсів, електронна система обліку оцінок, завдань, лекцій доступна для всіх студентів, навіть в он-лайн режимі можна перевірити, що сьогодні у меню в їдальні. Українським ВНЗ ще є куди розвиватися і вдосконалюватися! І цей приклад – справді гідний.
Я продовжую навчатися за спеціальністю BusinessAdministration (Менеджмент) у МETU і захоплена тими практичними навичками та уміннями, які надаються кожному студенту тут – реальні життєві кейси, застосування набутих знань на практиці і найсучасніші тенденції світу загартовують майбутніх професіоналів. До того ж, окрім обов’язкових дисциплін, кожен студент має право відвідувати вибірні курси, як от Переговорний процес, Міжнародний Маркетинг тощо. Я маю можливість порівняти системи навчання та погляди професорів в Туреччині з аналогічними в Україні, і це розширює мої горизонти як професіонала.
До того ж, навчання за обміном – чудова можливість набути знання англійської мови, адже як на парах, так і в житті з друзями ти постійно практикуєшся.
У METU багато іноземних студентів, тому у мене не виникало труднощів як з бюрократичними процедурами, так і з банальними проханнями показати дорогу до бібліотеки, адже за роки співпраці з закордонними ВНЗ тут вироблена налагоджена система підтримки. Кожен має можливість доторкнутися до культури майже всього світу та дізнатися цікаві речі, які навряд чи напишуть в Інтернеті. До того ж, за кожним Erasmus-студентом закріплений місцевий студент, який допомагає асимілюватися в середовищі і розказує, де краще випити каву (це окрім необхідних паперових справ).
Хоча це мусульманська країна і я, думаю, як і більшість, мала певні упередження до приїзду, зараз я вільно себе тут почуваю і не переживаю за культурні та релігійні відмінності. Так, інколи досить складно прийняти і зрозуміти турецькі звичаї, традиції та склад думок, але молодь тут – відкрита і толерантна.
Єдиний мінус навчання за обміном – час. Поки справді зрозумієш, що з тобою відбувається і де ти, пора вже збиратися додому в Україну. А так як тут усе майже інакше, ніж у нас, я ще не все спробувала.
Загалом, участь у програмах обміну – це просто неоціненний досвід! Однак, найскладніше – наважитися. А далі знайти підходящу країну і спакувати валізу! І якби мене запитали, чи я б поїхала саме в METU ще раз, я б відповіла: «Так, так і ще раз так!».”
Підготувала Юлія Коба, студентка 3-го курсу економічного факультету
(Координатор – доц. Харламова Ганна О.)