Студентський круглий стіл «Теоретичні та прикладні аспекти функціонування ринку інтелектуальної власності»
З нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності кафедрою економічної теорії, макро- і мікроекономіки 27 квітня 2017 р. було проведено Студентський круглий стіл, присвячений обговоренню актуальних проблем функціонування сучасного ринку інтелектуальної власності та перспектив розвитку відносин інтелектуальної власності в Україні. В роботі круглого столу взяли участь студенти спеціальності «Економічна теорія» ІІІ та ІV курсу ОКР «Бакалавр» та студенти І року навчання ОКР «Магістр».
Робота круглого столу розпочалася вітальним словом завідувача кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки, д.е.н., проф. Гражевської Н.І., яка у своїй промові запросила усіх учасників круглого столу до активного обговорення проблем формування та розвитку вітчизняного ринку інтелектуальної власності. Зазначила, що відносини інтелектуальної власності формують підвалини сучасної постіндустріальної економіки та є одним із визначальних факторів соціально-економічного розвитку країни.
Модераторами круглого столу виступили викладачі кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки, доценти Вірченко В.В., Лозова Г.М., Кирильчук О.В., які заохочували наукову дискусію та спрямовували увагу учасників круглого столу на обговорення актуальних теоретичних і практичних проблем розвитку відносин інтелектуальної власності у світовій та національній економіці.
Виступи учасників круглого столу були присвячені: регулюванню відносин інтелектуальної власності, суперечностям розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності, механізмам комерціалізації інтелектуальної власності, особливостям охорони та захисту прав на окремі об’єкти інтелектуальної власності, інституційному забезпеченню відносин інтелектуальної власності, а також функціям інтелектуальної власності на сучасних глобалізованих ринках.
Участь у роботі круглого столу дозволила студентам кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки набути нових знань у галузі інтелектуальної власності, здобути практичні навички наукової дискусії та презентації результатів власних досліджень, що є важливими компетенціями сучасних фахівців-економістів.