ІІ Міжнародна конференція «Дослідження і викладання іноземних мов у глобалізованому економічному просторі»
6 жовтня 2016 року Економічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка гостинно вітав філологів України і численних країн світу, які приїхали на ІІ Міжнародну конференцію «Дослідження і викладання іноземних мов у глобалізованому економічному просторі». Фахівці дослідження і викладання мов, технічного і художнього перекладу, філософії і педагогіки обговорили динаміку розвитку мов в останні десятиліття внаслідок потужного впливу глобальних економічних процесів.
Ініціатор конференції – кафедра іноземних мов економічного факультету – зібрала вчених Європи, Азії, Північної Америки і Австралії. Учасники зібрання представляли Саррейській університет (Велика Британія), Альбертський університет (Канада), Мічіганський університет (США), університет Берклі з Каліфорнії (США), Національний університет міста Канберра (Австралія), університет імені Мехмета Акіфа Ерсоя (Туреччина). Україну представляли науковці з 16 вишів Києва, Львова, Полтави. Серед учасників конференції були співробітники НАПН України, 11 провідних учених (член-кореспондентів та професорів), 23 доктори і кандидати наук, 18 аспірантів та здобувачів, 27 викладачів вузів та гімназій.
З вітальним словом до учасників конференції звернулась заступник декана економічного факультету з наукової роботи, д.е.н., професор Ігнатюк Анжела Іванівна.
На пленарному засіданні, яке відбулося в Українсько-німецькому центрі економічного факультету, виступили з доповідями провідні науковці у галузі філології, перекладу, педагогіки та методики викладання іноземних мов за професійним спрямуванням.
Учасники конференції продовжили плідну співпрацю у секціях за наступними напрямками:
1. Викладання іноземних мов професійного спрямування в умовах глобалізації освіти та академічної мобільності.
2. Актуальні теоретико-методологічні проблеми лінгвістичних досліджень.
3. Проблеми перекладу та його викладання в умовах глобалізації науки і національних економік.
4. Інноваційні технології в дослідженні та викладанні іноземних мов у глобалізованому освітньому просторі.
5. Перспективи сучасних міждисциплінарних досліджень: прикладна лінгвістика, етнолінгвістика, психолінгвістика, лінгвокультурологічні студії та філософія мови.
Тематика конференції охоплювала низку актуальних проблем, пов’язаних з такими факторами, як глобалізація освіти та міжнародна стандартизація вимог до володіння іноземною мовою, розвиток сучасних інформаційних технологій та їх лінгводидактичний потенціал.
Ірина Діденко
Асистент кафедри іноземних мов
Економічного факультету