Екскурсія до Музею грошей Національного банку України
У День банківського працівника, що святкувався в Україні 20 травня 2015 року, студенти 1 курсу напряму підготовки «Фінанси і кредит» групи №3 разом зі своїм куратором к.е.н., асистентом кафедри банківської справи Тригуб Оленою Володимирівною відвідали Музей грошей Національного банку України.
У березні цього року найгрошовитішому музею України виповнилося 12 років. Разом із тим до недавнього часу він був закритий для широкого кола відвідувачів і потрапити до нього можна було в основному лише у складі офіційних делегацій.
НБУ ― це стратегічний об’єкт. Тому перш, ніж дозволити увійти до Музею грошей, охорона здійснила ретельну перевірку відвідувачів з економічного факультету ― необхідно було звірити паспортні дані та пройти через металошукач.
Під час екскурсії студенти-екскурсанти мали можливість переглянути 4000 експонатів із 13 000 одиниць загального фонду Музею. Те, про що раніше наші студенти читали лише у підручниках з дисципліни «Гроші та кредит», нарешті змогли побачити своїми очима!
Так, до уваги студентів була представлена цікава експозиція, яка розповіла їм про історію грошового обігу на території України з давніх часів до сьогодення. Майбутні фінансисти та банкіри змогли побачити славнозвісні черепашки каурі, монети грецьких полісів Північного Причорномор’я, монети Римської імперії, дирхеми Арабського Халіфату, монети Візантійської імперії, монети Західної Європи, гроші Російської імперії, а також грошові засоби, що використовувалися на території сучасної України під час Першої та Другої світових воєн. Таке різноманіття грошових засобів переконало студентів в унікальності грошового обігу на українських землях, які знаходилися на перетині кордонів великих імперій.
Особливий інтерес у студентів викликали грошові символи української державності різних епох ― монети Київської Русі, срібні зливки-гривні, банкноти Української Народної Республіки, гроші Гетьманату П. Скоропадського та періоду Директорії УНР, а також бофони УПА, які ще до недавнього часу були утаємничені й знаходилися в архівах СБУ.
Наприкінці екскурсії наші студенти відкрили для себе цікаву колекцію ювілейних і пам’ятних монет, виготовлених із золота, срібла та нейзильберу. Приємною несподіванкою для екскурсантів стала знахідка монети, присвяченої 180-річчю від дня заснування рідного університету. Також уяву студентів вразили найважча та найдорожча монети України.
Щиро дякуємо за сприяння в організації екскурсії для студентів економічного факультету директору Музею грошей НБУ Гордієнко Наталії Валентинівні!
Студенти 1 курсу напряму підготовки «Фінанси і кредит» разом із куратором Тригуб О.В. перед входом до Музею грошей НБУ
У демонстраційному залі Музею грошей НБУ
Монета, присвячена 180-річчю Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Найважча українська монета
Дана монета присвячена Міжнародному року астрономії, яким визнано 2009 рік. Її номінал ― 100 грн., вага ―1 кг срібла 999 проби, тираж ― 700 штук. Серед колекціонерів її оцінюють у 35 000 грн.
Найдорожча монета України
Дана монета викарбувана НБУ у 2011 році і присвячена Фінальному турніру УЄФА ЄВРО-2012. Її номінал ― 500 грн., вага ― 0,5 кг золота 999 проби, тираж ― 500 штук. Серед колекціонерів її оцінюють у 625 000 грн.
Майбутні фінансисти та банкіри перед центральним входом до головного офісу НБУ