Звіт про проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів та аспірантів «Актуальні проблеми посткризового розвитку банківського сектору України»
Загальна чисельність учасників конференції – 271, серед яких:
- 141 представник Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
- 117 – інших навчальних закладів та наукових установ;
- 13 – банків-партнерів (запрошені члени Президії та журі) ;
Серед учасників: 157 – бакалаврів; 69 магістрів, 25 аспірантів, 7 здобувачів.
У роботі конференції учасниками представлено 23 ВНЗ України та 2 наукові організації, серед яких:
- Центр наукових досліджень Національного банку України (м. Київ),
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ),
- Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м.Київ),
- Інститут післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ),
- ДННУ «Академія фінансового управління» Міністерства фінансів України (м. Київ),
- Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана (м. Київ),
- Інститут магістерської та післядипломної освіти Університету банківської справи НБУ(м.Київ),
- Київський національний торговельно-економічний університет (м. Київ),
- Національний університет державної податкової служби України (м. Ірпінь, Київська обл.),
- Одеський національний економічний університет (м. Одеса),
- Львівський національний університет імені Івана Франка (м. Львів),
- Запорізький національний університет (м. Запоріжжя),
- Східноукраїнський Національний Університет імені В.І.Даля (м. Луганськ),
- Тернопільський національний економічний університет (м. Тернопіль),
- Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля(м. Дніпропетровськ),
- Ужгородський національний університет (м. Ужгород),
- Хмельницький національний університет (м. Хмельницький),
- Харківський інститут банківської справи Університету банківської справи НБУ (м. Харків),
- Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи НБУ (м. Черкаси),
- ДВНЗ «Українська академія банківської справи НБУ» (м. Суми),
- Сумський національний аграрний університет (м. Суми),
- Дніпропетровська державна фінансова академія (м. Дніпропетровськ),
- Луцький національний технічний університет (м. Луцьк),
- Автомобільно-дорожній інститут ДВНЗ «Донецький Національний Технічний Університет (м. Донецьк),
- Вищий приватний навчальний заклад «Фінансово-правовий коледж» (м.Київ),
- Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (м.Київ).
Пленарне засідання урочисто відкрила заступник декана економічного факультету з наукової роботи, д.е.н., професор Ігнатюк Анжела Іванівна, яка привітала усіх учасників конференції, побажала їм успіхів, передала вітання декана економічного факультету чл.-кор. НАН України, д.е.н., проф. Віктора Дмитровича Базилевича з нагоди відкриття конференції.
З вступною промовою виступила завідувач кафедри банківської справи економічного факультету, д.е.н., професор Науменкова Світлана Валентинівна, яка зауважила, що конференція відбувається в складні для України часи, які потребують від всіх присутніх витримки, згуртованості, волі і бажання зреалізувати колективне прагнення до позитивних змін у суспільному житті, економіці, фінансово-банківському секторі. Знаковість проведення конференції полягає у тому, що вона відбувається у ювілейній рік для Київського національного університету імені Тараса Шевченка, економічного факультету та кафедри.
Проф. Науменкова С.В. представила запрошених для зустрічі зі студентами гостей – фахівців провідних банківських установ України. Особлива вдячність висловлена АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» за фінансову підтримку та сприяння видання матеріалів конференції.
На конференції з доповіддю виступив заступник керівника експертно-аналітичного центру з питань грошово-кредитної політики Ради Національного банку України, д.е.н., професор Яременко Олег Леонідович.
У своїй промові проф. Яременко О.Л. звернув увагу на суперечності поточної економічної ситуації, що ускладнює здійснення наукових досліджень на макрорівні та потребує від науковця додаткових знань, розвинених аналітичних здібностей. На думку науковця, найбільш небезпечним наслідком сучасної кредитної експансіі є нерівноважні ціни на активи, що призводять до невідповідності між фінансовою реальністю та її інтерпретацією, масові помилки інвесторів, державних регуляторів і міжнародних інститутів.
Заступник директора Центру наукових досліджень Національного банку України, к.е.н., доцент Слав’янська Наталія Григорівназупинилася на актуальних питаннях розвитку банківського сектору, проінформувала присутніх про особливості здійснення наукових досліджень в Центрі наукових досліджень Національного банку України, який відсвяткував 20-річний ювілей з дня створення, ознайомила присутніх з отриманими Центром наукових досліджень НБУ науковими здобутками. Н.Г.Слав’янська вручила завідувачу кафедри банківської справи проф. Науменковій С.В. для активних учасників конференції заохочувальні призи (ювілейні монети) від Центру наукових досліджень НБУ.
У конференції брали участь представники АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»: директор департаменту персоналу Шевчук Оксана Ярославівна та керівник управління маркетингу та комунікацій Куць (Родіна) Наталія Вікторівна.
Оксана Ярославівна Шевчук розповіла студентам про ПІРЕУС БАНК та звернула увагу на професійних вимогах до майбутніх банкірів. У своїй промові Шевчук О.Я. підкреслила, що ринок праці у банківській сфері стає все більш конкурентним. І для молодих спеціалістів важливо не просто відповідати очікуванням роботодавця, а й перевищувати їх. Доповідач підкреслила, що ПІРЕУС БАНК з задоволенням співпрацює з економічним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та кафедрою банківської справи, не перший рік приймаючи студентів на оплачене стажування. О.Я.Шевчук зазначила, що у студентів, які найкращим чином підтвердили свої здобутки під час стажування, є можливість працевлаштуватися у ПІРЕУС БАНКУ.
На конференції були присутні бізнес-партнери з персоналу ПАТ Укрсоцбанк, ТМ UniCredit Пластун Владлена Віталіївна та Бондаренко Наталія Вадимівна.
Так, Пластун Владлена Віталіївна розповіла учасникам конференції про можливості професійного розвитку та кар’єри для молодих співробітників групи UniCredit, про модель підготовки персоналу в UniCredit, її інструменти та особливості розвитку.
Молодих науковців підтримали представники АТ «Державного експортно-імпортного банку України», з яким було укладено перший договір кафедри про співробітництво та проходження студентами практики. У конференції брали участь керівник Корпоративного університету АТ «Державний експортно-імпортний банк України» Байкалов Дмитро Анатолійович та головний спеціаліст Корпоративного університету АТ «Державний експортно-імпортний банк України» Замятіна Катерина Володимирівна.
У своїй промові керівник Корпоративного університету АТ «Державний експортно-імпортний банк України» Байкалов Дмитро Анатолійович звернув увагу присутніх на підвищенні вимог до фахівців з боку провідних банківських установ, про необхідність прагнення до саморозвитку, до постійного професійного самовдосконалення.
Обговорення актуальних питань підготовки фахівців для банківського сектору України відбувалося за участю представників ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», який є надійним партнером економічного факультету з організації проходження практики. Серед присутніх був Кондратенко Леонід Володимирович, менеджер по роботі з персоналом, який успішно координує взаємодію Банка і кафедри з організації проходження практики.
Модератор конференції проф. Науменкова С.В. продемонструвала слайд-шоу для формування уяви про етапи розвитку банківництва на економічному факультеті, здобутки студентів, поглиблення наукових та професійних зв’язків з науковими організаціями та банками-партнерами, подякувала представників провідних банківських установ за участь у конференції та подарунки учасникам.
Студенти привітали гостей з їх професійним святом: «Днем банкіра».
Обговорення актуальних питань посткризового розвитку банківського сектору України було продовжено на засіданнях 5 секцій, які працювали за 9 заявленими тематичними напрямами.
Студенти презентували результати власних наукових досліджень, доповіді супроводжувалися жвавими дискусіями та обговоренням наукових результатів.
16 травня оргкомітет та журі конференції за участю представників ПАТ Укрсоцбанк нагородили грамотами та призами 37 учасників конференції в номінаціях: «За краще дослідження», «За кращу доповідь», «За активну участь у конференції».
Студенти – учасники конференції отримали нагороди та відзнаки банків-партнерів:
АТ «Піреус Банк МКБ» – фінансовий спонсор конференції:
Прокопів О.І. студент І курсу магістратури спеціальності «Банківська справа» (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) в номінації «За краще наукове дослідження» нагороджений цінним подарунком та отриманням можливості проходження стажування у АТ «Піреус Банк МКБ». Тема наукової доповіді: «Модель оцінки фінансової стійкості вітчизняних комерційних банків на основі використання концепції «банку-еталону».
Заохочувальні брендові сувеніри від АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» – за підсумками роботи секцій отримали студенти Дричик В.О., Білозор С.О., Григор’єв-Іваночко І.В., Олійник С.В.
ПАТ Укрсоцбанк, ТМ UniCredit:
Почесними грамотами ПАТ Укрсоцбанку в номінації «За яскраву авторську ідею та практичну направленість робіт» нагородженоучасників:
- Кузьменка В.М., V курс, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (Тема доповіді: «Бюджетування інвестиційного капіталу на основі «Теорії оновлення»);
- Прокопіва О.І., І курс магістратури, Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Тема доповіді: «Модель оцінки фінансової стійкості вітчизняних комерційних банків на основі використання концепції «банку-еталону»);
- Саранчука С.В., ІІ курс магістратури, Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Тема доповіді: «Прогнозування капіталізації банків України в умовах політико-економічної нестабільності»).
Всі призери конференції отримали можливість пройти пробне інтерв’ю в ПАТ Укрсоцбанк, ТМ UniCredit з метою отримання зворотнього зв’язку відносно стандартів співбесід в міжнародних компаніях.
За результатами роботи секцій грамоти економічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, книжки (підручники, монографії) від кафедри банківської справи, брендові подарунки від Центру наукових досліджень НБУ, АТ «Державний експортно-імпортний банк України» отримали учасники конференції:
- Доманецький І.В., Манзюк О.І., Саранчук С.В. (Київський національний університет імені Тараса Шевченка);
- Лях В.О. (Університет банківської справи Національного банку України (м. Київ);
- Тимошина О.С., Кузьменко В.М. (Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана);
- Бріло Є.В., Сивак Л.П., Остролуцька Т.М. (Київський національний торговельно-економічний університет);
- Новацька К.М. (Тернопільський національний економічний університет);
- Овчіннікова Н.О. (Східноукраїнський Національний Університет імені В.І.Даля);
- Ковальова Т.С., Федоренко К.І. (Черкаський інститут банківської справи Університет банківської справи НБУ);
- Богатирьов Д.О. (Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка).
За активну участь у роботі конференції заохочувальні призи від банків-партнерів та кафедри банківської справи отримали студенти:
- Ростовська Д.С.( Ужгородський національний університет);
- Слободянюк А.К., Кочура В.О., Заваруєва О.С. (Київський національний університет імені Тараса Шевченка);
- Балакіна Ю.С., Хоменець В.С. (Університет банківської справи НБУ);
- Івасюк М.М., Івасюк А.М. (Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка).