«Головне – не припиняти задавати питання…»
Альберт Ейнштейн, фізик – теоретик, лауреат Нобелівської премії з фізики
На початку жовтня студенти магістратури денної форми навчання спеціальності «Банківська справа» разом з куратором к.е.н., доцентом Версаль Н.І. відвідали музей «Експериментаніум». Студенти поринули в захоплюючий світ науки. І що ж з’ясували? Виявляється, фізика і економічна наука тісно взаємопов’язані.
По-перше, головоломки існують як в економіці, так і в фізиці, але головне – правильний підхід, і як результат, вирішення проблеми!!!
По-друге, застосовуючи принцип перерозподілу ваги можна підняти речі, які в декілька разів перевищують вагу об’єкта, який піднімають. А отже, сталий розвиток економіки, і зокрема банківського сектора, – це задача, яка має вирішення, лише необхідно знайти правильні важелі.
По-третє, розповідь про властивості електричних зарядів, а саме, що тіла, які позитивно заряджені, відштовхуються, а протилежно заряджені – притягуються, нагадали славнозвісний вислів Г. Гегеля: «Всі речі суперечливі в самих собі… Протиріччя є корінь всякого руху і життєдіяльності; лише, оскільки щось має в самому собі протиріччя, воно рухається, має імпульс і діяльність». Ця ідея була покладена в основу вчення відомого економіста – теоретика К. Маркса.