Презентація монографії академіка Гейця В.М.
15 лютого 2011 року на економічному факультеті відбувся круглий стіл на тему: «Інноваційна парадигма розвитку економічних досліджень на феноменологічній основі» присвячений новим підходам в системі сучасного економічного знання, викладених у монографії академіка НАН України, віце-президента НАН України, директора ДУ «Інституту економіки і прогнозування НАН України», д.е.н., проф. Гейця В.М. «Суспільство, держава, економіка: феноменологія взаємодії та розвитку».
Член-кореспондент НАН України, д.е.н., проф. Базилевич В.Д. відзначив, що монографія надає можливість усвідомити нагальність переходу до нової парадигми розвитку, реалізація якої дозволить уникнути подальших загострень у багатьох сферах як суспільного, так і економічного життя. Автор визначає, що економічне зростання має базуватися на інноваційних засадах, а трансформації будуть успішними лише за умов одночасної модернізації суспільного життя на підґрунті моральних і духовних цінностей. Саме такий підхід покладено в основу обґрунтованої в монографії ендогенної моделі національного господарського розвитку, спираючись на яку можна забезпечити еволюцію України в напрямі розбудови суспільства та економіки знань
Академік НАН України, д.е.н., проф. Геєць В.М. визначив головні ідеї, викладені у монографії, публікаціях у провідних періодичних виданнях України. Зокрема було відзначено, що суперечності глибинного характеру між можливим майбутнім розвитком економіки на ринкових засадах, державою як природно існуючим інститутом і трансформацією суспільства людей, які під тиском технократичних змін можуть втратити людську ідентичність, ставить на порядок денний завдання розвитку досліджень таких взаємопов’язаних феноменів, як суспільство, держава, економіка. Важливими є також сучасні дослідження проблем довіри, як найважливішої складової соціального капіталу, що зосередженні на вивченні соціоекономічних феноменів, які виникають в результаті рівня довіри, що склався в суспільстві, а також інституційних складових довіри.
В обговоренні взяли участь: Чухно А.А. – акад. НАН України, д.е.н., проф., Ільїн В.В. – д.філос.н., проф.; Приятельчук А.О. – завідувач кафедри філософії гуманітарних наук, к.філос.н., доц., Єщенко П.С. – д.е.н., проф., Мандибура В.О. – д.е.н., проф., Черняк О.І. – завідувач кафедри економічної кібернетики, д.е.н., проф., Гражевська Н.І. – д.е.н., проф., Гайдай Т.В. – к.е.н., доц., Ігнатюк А.І. – к.е.н., доц., Филюк В.В. – аспірантка І року навчання, Мягкий М.В. – аспірант ІІІ року навчання.