Професор Захарій ВАРНАЛІЙ взяв участь у конференції з обговорення актуальних питань викликів та загроз в умовах війни
9 червня 2022 року відбулася Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Сталий розвиток: виклики та загрози в умовах воєнного стану» організатором якої виступив Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Основними тематичними напрямами конференції були: цільові орієнтири сталого розвитку та менеджмент в умовах воєнного стану; проблеми та перспективи забезпечення фінансової стабільності національної економіки в умовах воєнного стану; міжнародна економічна діяльність України: сучасний стан та перспективи розвитку; економіка і підприємництво в умовах воєнного стану; теорія та практика співпраці влади, бізнесу та громадських інституцій у контексті цілей сталого розвитку.
У роботі конференції взяв участь та відкрив її пленарне засідання доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член програмного комітету конференції, заступник голови Наукової ради Міністерства фінансів України, професор кафедри фінансів Захарій ВАРНАЛІЙ. У доповіді на тему «Зміцнення фінансової безпеки України в умовах воєнного стану та повоєнний період» було визначено та розкрито основні виклики та загрози національній, зокрема, фінансовій безпеці України в умовах війни в системі сталого розвитку. Зазначено, що Україна зазнає великих втрат у вигляді матеріальних та фінансових збитків (економічна), людських жертв (соціальна компонента), руйнування довкілля та загрози екологічної та атомної катастрофи (природоохоронна). Було підкреслено, що в умовах війни актуалізується безпекознавча компонента сталого розвитку суспільства, роль і значення економічної безпекології. В доповіді визначено сутність та шляхи зміцнення фінансової безпеки України в умовах воєнного стану та повоєнний період. Зокрема, було визначено, що зміцнення фінансової безпеки держави, на відмінну від її забезпечення, є вже другим ступенем (етапом, стадією), новим, більш якісним рівнем фінансової безпеки, який характеризується більш надійнішим, постійним, тривалішим (довгостроковим), могутнішим, стійкішим, впливовішим рівнем фінансової безпеки держави. Тому в умовах війни, як і в повоєнний час, необхідно говорити не лише щодо забезпечення фінансової безпеки України, а й про її зміцнення, не забуваючи і про «невоєнні», «класичні» інституціональні загрози фінансовій безпеці України.