ІII Міжнародна науково-практична конференція «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.»
Важливою подією у науковому житті економічної наукової спільноти України стала ІII Міжнародна науково-практична конференція «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.», яка відбулась 2 – 3 листопада 2017 року на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Конференція була організована кафедрою економічної теорії, макро- і мікроекономіки спільно з Університетом Бат Спа (Велика Британія), Університетом «Кіркарелі» (Турецька Республіка»), Університетом Миколая Коперніка в Торуні (Республіка Польша), Східно-Казахстанським державним технічним університетом імені Д. Серикбаєва (Республіка Казахстан).
Основними тематичними напрямами роботи конференції стали такі економіко-теоретичні проблеми: методологія сучасних економіка-теоретичних досліджень; макроекономічна теорія та макроекономічна політика; фірми та ринки; поведінкова та експериментальна економіка; порівняльний аналіз економічних систем; інформаційні, знаннєва, мережева та сервісна економіка; економіка інтелектуальної власності. Особливістю конференції є поєднання в її тематиці, з одного боку, фундаментальних проблем світової та вітчизняної економічної теорії, а з іншого боку – актуальної проблематики реальної економіки та практики господарювання в умовах економічних викликів сучасності.
Участь у роботі ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.» взяли 225 науковців, у тому числі 2 академіка і 2 члени-кореспонденти НАН України, 70 докторів і 80 кандидатів наук (з них 57 професорів, 74 доценти, 7 старших наукових співробітників), 28 аспірантів та здобувачів, 22 студенти. Учасники конференції які представляли 51 вищий навчальний заклад, наукові установи та бізнес-організації України.
На конференції були представлені здобутки науковців 13 країн – України, Азербайджанської Республіки, Великої Британії, Грузії, Китайської Народної Республіки, Республіки Білорусь, Республіки Вірменія, Республіки Казахстан, Республіки Кіпр, Республіки Молдова, Республіки Польща, Сполучених Штатів Америки, Турецької Республіки.
Базилевич В.Д., д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України, декан економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Геєць В.М., д.е.н., професор, академік НАН України, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»
Гриценко А.А., д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України, заступник директора ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»
Активну участь у роботі конференції взяли провідній вітчизняні та зарубіжні учені, досвідчені та молоді науковці таких вищих навчальних закладів і наукових установ України: ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”, ДННУ «Академія фінансового управління» при Міністерстві фінансів України, ДВНЗ “Університет банківської справи”, Київський національний торговельно-економічний університет, Національний Банк України, Антимонопольний комітет України та багатьох інших.
Ендрю Мермен, доцент Бізнес-школи університету Лідса, Велика Британія
Алі Арі, доцент Університету Мармара, Турецька Республіка
Відповідно до регламенту роботи конференції у перший день, 2 листопада 2017р., відбулося пленарне засідання, у якому взяло участь 13 провідних учених України та світу, які виступили з доповідями, присвяченими найбільш актуальним фундаментальним теоретико-методологічним та науково-практичним економічним проблемам.
Також у перший день роботи конференції її учасники взяли участь у Воркшопі «Сучасна економічна освіта та фінансова грамотність», присвячений актуальним проблемам сучасної методики викладання економічних дисциплін із застосуванням технічних засобів та інтерактивних форма навчання.
Ніколайчук С.А., к.е.н., директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України
3 листопада 2017 р. робота конференції була організована у таких панельних дискусіях:
- Панельна дискусія 1. Методологія сучасних економіко-теоретичних досліджень.
- Панельна дискусія 2. Макроекономічна теорія та макроекономічна політика.
- Панельна дискусія 3. Фірми та ринки.
- Панельна дискусія 4.Поведінкова та експериментальна економіка.
- Панельна дискусія 5. Порівняльний аналіз економічних систем.
- Панельна дискусія 6. Інформаційна, знаннєва, мережева та сервісна економіка. Економіка інтелектуальної власності.
За результатами IIІ Міжнародної науково-практичної конференції «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.» Програму та матеріали конференції розміщено в електронному вигляді на веб- сайті конференції за адресою:
III Міжнародна науково-практична конференція «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.»