РЕЗУЛЬТАТИ ІV МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «СТАТИСТИКА ХХІ СТОЛІТТЯ: НОВІ ВИКЛИКИ, НОВІ МОЖЛИВОСТІ»
24-26 травня 2017 р. на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Статистика ХХІ століття: нові виклики, нові можливості», яку організувала кафедра статистики та демографії. Конференція була присвячена актуальним питанням сучасної бізнес-статистики, інформаційного забезпечення аналізу макроекономічних процесів, статистичним закономірностям формування соціально-демографічних процесів.
Пленарне засідання урочисто відкрила д.е.н., професор Ковтун Наталья Василівна, яка привітала учасників конференції та представила вітчизняних та зарубіжних учасників конференції.

Ковтун Н.В., д.е.н., професор кафедри статистики та демографії КНУ імені Тараса Шевченка
З вітальним словом до учасників конкурсу виступила Ігнатюк Анжела Іванівна, заступник декана з наукової роботи економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.е.н., професор. Вона наголосила на тому, що роль статистичної освіти зростає в усьому світі, що пов’язано з процесами збільшення обсягів інформації, в тому числі статистичної, гострою потребою у вмінні користуватися нею для прийняття рішень в політиці, економіці, бізнесі, медицині та інших видах діяльності. Це потребує ґрунтовної системної підготовки фахівців у галузі статистики для потреб суспільства в цілому. Необхідність у вищезазначених фахівцях відчувають як органи державної статистики, так і інші організації та установи. За таких умов набуває актуальності питання здійснення підготовки фахівців зі спеціальності “Прикладна статистика” та “Бізнес статистка”.

Вітальне слово заступника декана з наукової роботи економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.е.н., професора А.І. Ігнатюк
Жваве обговорення та дискусію викликала доповідь Піщейко Вадима Олександровича, відомого державного діяча, який багато років віддав роботі на посаді першого заступника Голови Державної служби статистики України. Він поділився безцінним власним досвідом збору, обробки та передачі інформації користувачам та відповів на запитання щодо підготовки фахівців-статистиків в Україні в обставинах, що склалися.

Доповідь Піщейко Вадима Олександровича
Серед зарубіжних учасників конференції на пленарному засіданні свої доповіді представили Магдалена Осінська, професор кафедри економетрики і статистики факультету економічних наук та менеджменту університету Миколи Коперніка (Торун, Польща), Ежи Боелке, декан факультету економічних наук та менеджменту, професор кафедри економетрики і статистики університету Миколи Коперніка (Торун, Польща), Ян Парадіш, професор, завідувач кафедри статистики Познанського Економічного університету (Познань, Польща), Кароліна Парадіш, доцент кафедри статистики Познанського Економічного університету (Познань, Польща) та інші.
У перший день роботи конференції відбулося обговорення дискусійних питань на пленарному засіданні. З доповідями виступили Віленчук Раїса Григорівна, начальник Головного управління статистики у м. Києві, Височан Лілія Павлівна, начальник Головного управління статистики у Київській області, Гладун Олександр Миколайович, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України імені М.В. Птухи.
Другий день конференції присвячено роботі за секціями. Питання сучасної бізнес-статистики, статистичні закономірності формування соціально-демографічних процесів об’єднали у науковій дискусії провідних науковців, представників бізнес-структур та молодих дослідників з України, Польщі, Бельгії та Молдови.
Логічним завершенням роботи конференції стало підведення підсумків та надання відповідних пропозицій, опублікованих у збірнику матеріалів конференції. Збірник містить результати досліджень учасників конференції – вітчизняних і зарубіжних учених, представників бізнесу, молодих дослідників, які присвячені вирішенню актуальних проблем підвищення якості статистичних досліджень та вдосконаленню підготовки фахівців-статистиків в сучасних умовах.