II Міжнародна науково-практична конференція «ПАРАДИГМАЛЬНІ ЗРУШЕННЯ В ЕКОНОМІЧНІЙ ТЕОРІЇ ХХІ СТ.» 15 – 16 жовтня 2015 р.
Важливою подією у науковому житті економічної наукової спільноти України стала II Міжнародна науково-практична конференція «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.», яка відбулась 15–16 жовтня 2015 року на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Конференція була організована кафедрою економічної теорії, макро- і мікроекономіки відповідно до плану наукових конференції МОН України та КНУ імені Тараса Шевченка. Основними тематичними напрямами роботи конференції стали такі економіко-теоретичні проблеми: філософсько-методологічні проблеми економічної теорії у вимірі історії та сучасності; стратегії та моделі макроекономічного розвитку; фірми і ринки: функціонування та ефективність; інформаційно-знаннєва та мережева економіка; економіка інтелектуальної власності; поведінкова економіка; структура та вектор інституційних змін; економічна політика в умовах глобалізаційних викликів. Особливістю конференції стало поєднання в її тематиці, з одного боку, фундаментальних проблем світової та вітчизняної економічної теорії, а з іншого боку – актуальної проблематики реальної економіки та практики господарювання в умовах економічних викликів сучасності.
Участь у роботі ІІ міжнародної науково-практичної конференції «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.»взяли 179 науковців, у тому числі 1 академік і 3 члени-кореспонденти НАН України, 53 доктори і 75 кандидатів наук (з них 56 професорів, 66 доцентів, 5 старших наукових співробітників), 34 аспіранти та здобувачі, які представляли 47 вищих навчальних закладів, наукових установ та бізнес-організацій України. На конференції були представлені здобутки науковців 6 країн – України, Грузії, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Канади, Кіпру.
Активну участь у роботі конференції взяли досвідчені і молоді науковці таких вищих навчальних закладів і наукових установ України, як: Державна установа «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Національна академія державного управління при Президентові України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Запорізький національний технічний університет, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Одеський національний економічний університет, ДННУ «Академія фінансового управління» Міністерства фінансів України, Національна металургійна академія України, Київський національний торговельно-економічний університет, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівський національний аграрний університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Житомирський державний технологічний університет, Житомирський національний агроекологічний університет, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Національна металургійна академія України та багатьох інших.
У відповідності до регламенту роботи конференції уперший день, 15 листопада, відбулося пленарне засідання, у якому взяло участь 14 провідних учених країни, які виступили з доповідями, присвяченими найбільш актуальним фундаментальним, теоретико-методологічним та науково-практичним економічним проблемам. 16 жовтня 2015 р. робота конференції була організована в наступних секціях:
Секція 1. Філософсько-методологічні проблеми економічної теорії у вимірі історії та сучасності.
Секція 2. Стратегії та моделі макроекономічного розвитку.
Секція 3. Фірми і ринки: функціонування та ефективність.
Секція 4. Інформаційно-знаннєва та мережева економіка.
Секція 5. Структура та вектор інституційних змін.
Секція 6. Економічна політика в умовах глобалізаційних викликів.
Також у складі конференції 16 жовтня працювала студентська секція, на адресу якої надійшло 46 тез доповідей, у роботі якої взяло участь 24 студенти.
За результатами II Міжнародної науково-практичної конференції «Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.»видано два томи її матеріалів, а також збірку матеріалів студентської секції. Програма та матеріали конференції в електронному вигляді розміщено на її веб-сторінці на офіційному сайті економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: http://econom.univ.kiev.ua/paradigm_et/about2015.html.