XVIІ Міжнародна науково-практична конференція «Конкурентоспроможність національної економіки»
5-6 жовтня 2017 року кафедра економіки підприємства економічного факультету Київського національного університету провела XVIІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Конкурентоспроможність національної економіки».
Партнерами та співорганізаторами конференції виступили європейські університети, а також Інститут конкурентного суспільства, Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти, Спілка підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.
У конференції прийняли участь понад 219 осіб, серед яких 97 докторів наук (30 з яких завідувачі кафедр провідних університетів України), 75 кандидатів наук; 24 аспіранти та 23 представники бізнесу та громадських організацій. Серед учасників конференції 20 співробітників НАН України.
Участь у конференції прийняло 33 представники зарубіжних ВУЗів з Польщі, Грузії, Туреччини, Литви, Латвії, Німеччини, Казахстану та Франції.
На пленарному засіданні з вступним словом до учасників конференції звернувся декан економічного факультету д.е.н., професор, декан економічного факультету, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент Національної академії наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Базилевич Віктор Дмитрович. З вітальними словами виступили к.е.н., професор кафедри економіки підприємства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, президент Інституту конкурентного суспільства, Прем’єр-міністр України 2005-2006 рр. Єхануров Юрій Іванович; к.е.н., професор, Почесний Голова Української Асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти Ушакова Ніна Миколаївна та д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки підприємства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заслужений економіст України Филюк Галина Михайлівна. З актуальною та цікавою доповіддю на тему «Міжнародне визнання якості освітніх програм: досвід університетів» виступив д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та економічної теорії Університету імені Альфреда Нобеля Задоя Анатолій Олександрович.
Актуальні проблеми конкурентоспроможності економіки було розглянуто провідними економістами на секційних засіданнях за наступними напрямками: Розвиток конкуренції на внутрішньому ринку країни: загрози, проблеми, перспективи; Сучасні напрямки формування стратегічних конкурентних переваг підприємства; Економічна безпека держави та підприємства; Соціоекономіка. Людський, інтелектуальний та соціальний капітал як рушійні сили конкурентоспроможності; Трансформація корпоративного управління та формування корпоративної соціальної відповідальності підприємств в умовах євроінтеграції; Сучасна економічна освіта в умовах національних та глобальних викликів.
Практичний досвід забезпечення конкурентоспроможності розкрито на панельній дискусії «Конкурентоспроможність національної економіки» у форматі «15×4». З цікавими та змістовними доповідями виступили практики: Тюпа Оксана Андріївна, Голова благодійного фонду «Клуб Дивосвіт»; Кологривов Ярослав Ігорович, партнер інвестиційного фонду Insoft Capital (випускник економічного факультету), Товкай Анна Миколаївна, Головний спеціаліст департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Єхануров Дмитро Юрійович, Експерт Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.
Секційне засідання «Конкурентоспроможність національної економіки: погляд молодих вчених» стало продовженням роботи конференції 6 жовтня, в межах якого свою точку зору щодо забезпечення конкурентоспроможності економіки висловили молоді науковці.
Завершилася конференція екскурсіями до музею економічного факульту та музею історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
За результатами проведення конференції прийнято резолюцію та розроблено пропозиції щодо забезпечення конкурентоспроможності економіки України.
Матеріали доповідей учасників конференції розміщено на сайті економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка у збірнику матеріалів ХVІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Конкурентоспроможність національної економіки».