Витоки професійного становлення менеджерів в іменній аудиторії професора-інноватора
На ЕФ в аудиторії імені член-кореспондента НАПН України Д.М.Черваньова відбувся перший крок у професійному становленні менеджерів-першокурсників. Студенти 1-го курсу напряму підготовки “Менеджмент” представили командні проекти про внесок видатних особистостей у розвиток теорії і практики менеджменту. Командний турнір у межах спецкурсу «Вступ до спеціальності» започаткувала завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Жилінська Оксана Іванівна. У цьому році в турнірі взяли участь чотири команди, кожна з яких представляла одну з найвідоміших постатей у теорії і практиці менеджменту, а саме Ф.В.Тейлора, Г.Форда, Лі Якокку, С.П.Джобса.
Команда №1 представляла внесок у теорію і практику менеджменту Фредеріка Вінслоу Тейлора та показала його професійні досягнення як фундатора наукового менеджменту. Під керівництвом капітана команди Чорноус Катерини учасники команди підійшли до завдання творчо та провели опитування пересічних громадян і студентів з приводу їх уявлень про батька наукового менеджменту. Найбільш несподіваним стало інтерв’ю студентів з деканом ЕФ, професором Базилевичем В.Д. Студенти також самостійно перевірили експерименти Ф.Тейлора та наочно пересвідчились у тому, що ж саме впливає на підвищення рівня продуктивності праці.
Команда №2, капітаном якої був Розбейко Кирило, яскраво представила Генрі Форда – винахідника конвеєра, талановитого інженера-механіка та найкращого бізнесмена ХХ ст. за версією журналу Fortune. Учасники команди розкрили маловідомі секрети комерційного злету Г. Форда. У корпоративному стилі команда втілила відоме висловлювання батька автопромисловості: «Колір автомобіля може бути будь-яким, за умови, якщо він чорний».
Команда №3 під керівництвом Дружиніна Нікітипредставила інформативну презентацію-доповідь щодо внеску у менеджмент Лі Якокки – людини, яка створила самого себе у практиці менеджменту. Студенти переконались, що основні маркетингові принципи були сформульовані ще у сер. ХХ ст., коли Якокка отримав національне визнання за його маркетингову кампанію «56 за 56», пропонуючи придбати нові автомобілі 1956 року випуску в позику з 56-доларовими щомісячними виплатами. Учасникам вдалося наочно представити принципи ефективного менеджменту і приклад згуртованої команди.
Команда №4, яку створив і очолював Закірбаєв Артем, представила видатну особистість – легенду менеджменту, американського підприємця, піонера ери ІТ-технологій – Стівена Пола Джобса. Команда «Apple» підійшла до завдання креативно, дивуючи аудиторію феєричними несподіванками, серед яких – поява в аудиторії самого Джобса, в якого талановито «перевтілився» першокурсник Іван Дімов, управління презентацією з допомогою IPhone, а також символ компанії – яблука з особистим побажанням для кожного присутнього в аудиторії.
Командний турнір оцінювало журі, до складу якого увійшли випускники ЕФ різних поколінь, серед яких: голова журі – завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності О.І. Жилінська (випускниця ЕФ 1992 р.), керівник економічного управління відомої української компанії «МолодьСпортЛото» к.е.н. Денисенко Андрій Анатолійович (випускник ЕФ 2001 р.); директор Департаменту науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України, к.е.н. Чеберкус Дмитро Вікторович (випускник ЕФ 2004 р.), доценти кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності к.е.н. Корнілова Ірина Миколаївна (випускниця ЕФ 1988 р.); к.е.н. Кухта Павло Володимирович (випускник ЕФ 1999 р.); к.е.н. Ситницький Максим Васильович (випускник ЕФ 2005 р.) та аспірантка Вікулова Альона Олегівна (випускниця ЕФ 2012 р.).
На думку директора Департаменту науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України, к.е.н. Дмитра Вікторовича Чеберкуса, такі турніри навчають студентів креативному мисленню, швидкості прийняття рішення у командній роботі, що стане запорукою успіху у майбутній професійній діяльності.
В оцінюванні командного турніру було застосовано методику багатокритеріальної колективної експертної оцінки. Командам у своїх проектах необхідно було досягти головної мети – розкрити кредо діяльності видатної особистості у контексті його внеску у теорію і практику менеджменту. Перемогу у надзвичайній конкурентній боротьбі здобула команда № 2, яку створили 15 студентів на чолі з капітаном Розбейко Кирилом. Спеціальний приз від компанії «МолодьСпортЛото» отримала команда № 3 – це чудова флешка з логотипом компанії М.С.Л. Вручаючи цей приз, випускник ЕФ Денисенко Андрій побажав першокурсникам, щоб їх студентське життя було цікавим і різноманітним, а світлини з найкращими його моментами мали надійний інформаційний захист.
Підводячи підсумок командному турніру, завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності привітала першокурсників з їх вагомою заявкою на підкорення вершин професіоналізму. Увагу було акцентовано на тому, що в іменній аудиторії Заслуженого професора Університету Д.М.Черваньова, який ініціював і втілив запровадження на ЕФ підготовки фахівців з напряму «Менеджмент», об’єднано різні покоління випускників, це свідчить про спадковість університетських традицій. На завершення Оксана Іванівна розкрила свою заповітну мрію: «Сьогодні ми розглядали історію професійного успіху американських менеджерів, вони увійшли до підручників як хрестоматійні приклади до підручників. Моя мрія полягає у тому, щоб у недалекому майбутньому на прикладі Ваших професійних злетів навчалися нові покоління студентів у всьому світі».