Міжнародні освітні та наукові зв’язки кафедри міжнародної економіки та маркетингу є важливим фактором постійного удосконалення підготовки фахівців за освітніми програмами на рівні сучасних міжнародних вимог.
Міжнародні зв’язки кафедри міжнародної економіки та маркетингу здійснюються у межах нормативних документів Міністерства освіти і науки України, Статуту Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, наказів та положень економічного факультету та згідно укладених угод.
Основними напрямами міжнародного співробітництва є:
- навчання та підвищення кваліфікації викладачів;
- стажування та обмін викладачами;
- участь у міжнародних конференціях, круглих столах і семінарах;
- участь у спільних наукових дослідженнях;
- підготовка спільних наукових і навчально-методичних праць;
- участь у міжнародних програмах і проектах;
- забезпечення участі студентів в міжвузівських програмах обміну, грантах, тощо.
Колектив кафедри підтримує тісні наукові зв’язки з національними та зарубіжними установами і закладами. Викладачі кафедри проходили стажування, читали лекції, брали участь у наукових конференціях в університетах США, Німеччини, Італії, Бєларусі, Чехії, Південної Кореї, Китаю, зокрема, у University of Toronto, University of Birmingham, Renssellaer Polytechnic Institute, San Diego Sate University, University of California at San Diego, University of South Florida in Tampa, University of Alabama in Huntsville, University of Dallas, Witrshatstuniversitat im Wien, та багатьох інших.
Зокрема, завідувачка кафедри доктор економічних наук, професор Старостіна Алла Олексіївна виступає керівником програми подвійного дипломування Business Administration and Consulting /Global Politics and International Relations між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Універитетом Мачерата (Італія) згідно Угоди між відповідними університетами від 29 травня 2013 року та додаткових угод від 9 грудня 2014 року та 23 квітня 2018 року
Викладачі кафедри міжнародної економіки та маркетингу підтримують зв’язки з міжнародними громадськими фондами: Fulbright (Київський офіс), IREX (Київський офіс), DAAD (Київський офіс), VOLKSWAGEN Stiftung (Німеччина), Fridrich Ebert Stiftung (Київський офіс), CEUME (Міжнародний американо-польсько-український консорціум з удосконалення бізнес освіти) – USAID, Фонд «Відродження», Фонд «Євразія».
Зокрема, завідуючою кафедрою міжнародної економіки проф. Старостіною А. О. встановлено партнерські відносини з польськими вузами,зокрема з Краківським Економічним Університетом (Cracow University of Economics, Faculty of Management, Trade and Market Institutions Department, prof. dr hab. Szromnik Andrzej, Had of Department) та Краківською Академією ім. А.Ф. Модржевського (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wydział Ekonomii i Zarządzania, Katedra: Katedra Gospodarki Przestrzennej, prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Makieła).
Окрім цього, Старостіна Алла Олексіївна протягом останніх років була учасником широкого спектру грантових проектів з зарубіжними партнерами, зокрема:
- Agricultural machinery production at the enterprises of Ukraine, Belarus, Kazakhstan in the framework of the conversion program TACIS/92/0001 (report of marketing research);
- The Ukrainian Scholar Exchange Program, the University of Toronto, faculty of Management (certificate, joint article);
- The center for entrepreneurship of technological ventures at Rensselaer Polytechnic institute “Teaching business strategy by the case study method” Troy, New York (certificate);
- The Advanced International Training Program for Central and Eastern Europe in the field of Total Quality Management, Swedish International Development Cooperation Agency organized by ISO Swedish Management Group, Stockholm (certificate);
- Swedish International Development Cooperation, Sandholm Associated AB “ Quality Leadership Stockholm (certificate);
- Warwik Business School, exchange program, Great Britain; Харбінський інститут технологій, Харбін – читання лекцій;
- програма «Жінки бізнес-лідери», Мюнхен, Німеччина (сертифікат);
- Сеул, Південна Корея, (спільна монографія);
- укладання договору про співробітництво між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка і Університетом м. Сучжоу, КНР.
На кафедрі розроблена та активно впроваджується програма «Visiting professor», яка передбачає підготовку коротких курсів лекцій та викладання в зарубіжних університетах, а також запрошення іноземних викладачів, що є провідними спеціалістами в галузі міжнародної економіки, бізнесу та маркетингу.
Так, на запрошення проф. Старостіної А.О. студентам економічного факультету спеціальності міжнародна економіка було прочитано лекцію «Міжнародні маркетингові дослідження ринків споживчих товарів Казахстану, Росії, України» доц. Д. Дікерсоном, університет KIMEP, Казахстан(Dr. David Dickerson, Ph.D., Associate Professor of Marketing and Global Business, Department of Marketing, KIMEP University, Bang College of Business).
Кафедра міжнародної економіки та маркетингу встановила і підтримує зв’язки із міжнародними організаціями: ESOMAR, Європейською конфедерацією маркетингу та національними професійними асоціаціями у сфері бізнесу (асоціаціями маркетингу) багатьох країн світу.
Метою міжнародного співробітництва є стандартизація деяких видів наукової та викладацької діяльності згідно з міжнародними правилами та вимогами (стандарти маркетингових досліджень міжнародних ринків, оцінки факторів міжнародного економічного співробітництва та показників розвитку) та організація викладання курсів у відповідності з сучасними вимогами та технологіями, що застосовуються провідними закладами вищої освіти світу.
Високий рівень наукових досліджень викладачів кафедри визнаний за кордоном: професори та доценти кафедри мають понад 50 публікацій в зарубіжних професійних виданнях, виступають з доповідями на міжнародних наукових конференціях за кордоном (США, Велика Британія, Італія, Чехія тощо).
До міжнародного співробітництва в галузі науково-дослідної діяльності широко залучаються студенти. Студенти активно залучаються до виконання курсових та випускних робіт англійською мовою з урахуванням останніх зарубіжних наукових досліджень, беруть участь у міжнародних студентських конференціях, приймають участь в програмах академічної мобільності. Викладачі кафедри надають студентам інформацію про міжнародні студентські програми, здійснюють допомогу в оформленні документів для участі в міжнародних студентських освітніх програмах.
Протягом 2018-2019 навчального року викладачі кафедри підвищували кваліфікацію за кордоном, брали у участь у міжнародних конференціях. У зазначений період на кафедрі продовжувався освітній процес згідно програми подвійного дипломування Double Degree in «Business Administration» and in «Studi politici ed internazionali – International Economic and Trade Relations», у межах реалізації угоди, підписаної між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Мачерати (Італія). У червні 2019 року відбувся захист кваліфікаційних магістерських робіт студентів за участі комісії, до складу якої увійшли представники Університету Мачерати, що підключились до роботи комісії через засоби відеозв’язку.
В рамках міжнародної співпраці викладачі кафедри проходять стажування закордоном з метою підвищення професійної кваліфікації, обміну досвіду з іноземними колегами, а також налагодження стратегічної співпраці.
Наприклад, у 2016 р. Старостіна Алла Олексіївна успішно пройшла стажування в Академічному товаристві Міхала Балудянського (Словаччина) з інноваційних методів та підходів в освіті (32 год.), м.Братислава, 15-18 березня 2016 р. Сертифікат №41-03/16., а також British Council Ukraine, Оксфордський Університет. 11-15.01.2016 м. Київ. Academic Teaching Excellence – English as the Medium of Instruction Course
Також кафедрою міжнародної економіки та маркетингу було проведено круглий стіл в рамках I Міжнародного економічного форуму «Економіка. Фінанси. Бізнес. Управління» (Київ, 21-24 травня 2019р.), до якого було залучено 7 іноземних гостей із Італії, Китаю та Казахстану.