Історія кафедри економіки підприємства

Історія кафедри теоретичної та прикладної економіки бере свій початок з 1944 р., коли у складі економічного факультету розпочала роботу кафедра політичної економії. У червні 1963 р. було створено кафедру політичної економії природничих факультетів, яку очолив вихованець економічного факультету доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник вищої школи, Панченко Микола Пилипович. Кафедру у різний час очолювали талановиті педагоги і науковці: д.е.н., професор Черненко Марко Семенович (1975-1988), під керівництвом якого у 1986-1988 рр. кафедра отримала звання зразкової кафедри Київського Університету; академік АНВШ України Ніколенко Юрій Васильович (1988-1998).

У 1998 р. в результаті проведення реорганізації кафедр економічного факультету на базі двох кафедр – економіки природничих факультетів і управління та економіки підприємства було створено кафедру теоретичної та прикладної економіки, яку очолив д.е.н., професор Шегда Анатолій Васильович, який приділяв значну увагу розвитку навчальної бази та розширенню зв’язків кафедри. Після нового етапу реорганізації кафедри у 2011 р. кафедру очолила д.е.н., професор Филюк Галина Михайлівна.

На кафедрі свого часу працювали д.е.н, професори Ветчинов І.А., Воротіна Л.І., Діденко М.М., Клименюк М.М., Паламарчук В.О., кандидати економічних наук, доценти Гавриляка Г.В., Горянський В.Ф., Демківський А.В., Дікого Л.І., Кравчук А.М., Миронов М.Д., Нахаба М.П., Неумитий М.Л., Олещенко І.Д., Ромашко С.І., Свєтлов Б.Т.