Міжнародна діяльність

Протягом тривалого часу кафедра має тісні наукові зв’язки з багатьма зарубіжними вузами, зокрема, Мюнхенським університетом, університетом м.Шмальканден (Німеччина), Гельсінським університетом (Фінляндія), Стокгольмським університетом та університетом м.Умео (Швеція), Нортумбрійським університетом, м.Ньюкасл ( Велика Британія), Сандерлендським університетом (Великобританія), Македонським та Арістотельським університетами м.Салоніки (Греція), Карловим університетом м. Прага (Чехія), Вроцлавським університетом економіки (Польща), Технічним університетом м. Лодзь (Польща), Дебреценським університетом (Угорщина), Вільнюським університетом (Литва), Інститутом стратегичного планування та економічного розвитку Туркменістану (м.Ашхабат, Туркменістан) тощо. Багато викладачів та студентів пройшли стажування та навчання в цих університетах, а також багато викладачів із зарубіжних університетів на запрошення кафедри прочитали лекції студентам економічного факультету. В основному ці зв’язки породжені виконанням кафедрою економічної кібернетики двох міжнародних проектів Темпус-Тасіс.

У 1998 році кафедра економічної кібернетики спільно з кафедрою теорії ймовірностей та математичної статистики Київського національного університету імені Тараса Шевченка виграла науковий проект в рамках програми Темпус та отримала можливість займатися науковими дослідженнями з актуарної та фінансової математики разом із фахівцями університетів м. Гельсінкі (Фінляндія), Стокгольму та Умео (Швеція). У 2001 році кафедра економічної кібернетики спільно з кафедрою менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка виграла освітній проект в рамках програми Темпус. Викладачі кафедри займались розробкою програми відкриття і підготовки магістрів з нової спеціальності «Прикладна економіка» в класичних університетах України. Проект реалізовувався спільно з Донецьким та Харківським національними університетами, Сандерлендським університетом (Великобританія), Македонським та Арістотельським університетами м.Салоніки (Греція).
В результаті у 2002 –2003 роках розроблено 14 нормативних курсів та написано 14 електронних навчальних посібників, що забезпечують навчальний процес за новою спеціальністю. Відкриття спеціальності відбулося у липні 2003 року і Київський національний університет імені Тараса Шевченка отримав першу ліцензію в Україні на підготовку магістрів за спеціальністю 8.000011 — «Прикладна економіка». З вересня 2006 року економічний факультет розпочинає підготовку магістрів з даної спеціальності.

Доцент Камінський А.Б. у 2002 році виграв грант в рамках програми «Studienaufenthalte auslandischer Wissenchaftler» Німецької служби академічних обмінів (DAAD — Deutcher Akademischer Austauschdienst), а у 2004 році — грант на стажування в університеті Айова (США). Багато магістрів кафедри виграли гранти на навчання в університетах США, Німеччини, Великої Британії. Так випускник кафедри Тулін В. був найкращим магістром Гарвардського університету (США), про що офіційно було повідомлено керівництво кафедри.

У 2012 році кафедра економічної кібернетики виграла грант на виконання проекту 530534-TEMPUS-1-2012-1-UK- TEMPUS-SMGR „Підвищення ефективності студентських служб ” (IMPRESS). Координатор: Нортумбрійський університет, Ньюкасл, Велика Британія. Партнери з ЕС: Университет м.Кордоба (Іспанія), Університет Томаса Бата (Чеська Республіка), Європейська асоціація студентів (Бельгія), Британсько-український центр допомоги (Велика Британія), Видавнича компанія «Shoofly Publishing Co» (Велика Британія). Партнери в Україні: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Донецький національний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Львівський національний університет імені Івана Франка, Донецька торгово-промислова палата, Українська асоціація студентського самоврядування.

Кафедра підтримує тісні зв’язки з фахівцями з економічної кібернетики в Україні, а також країнах СНД, зокрема, з кафедрою математичних методів аналізу економіки Московського державного університету імені М.В.Ломоносова, кафедрами економічної кібернетики Донецького національного університету, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Харківського національного економічного університету, Дніпропетровського національного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Запорізького національного університету.

Випускники кафедри економічної кібернетики успішно працюють в багатьох галузях народного господарства України. Зокрема, кафедру закінчували Міністр фінансів, віце-прем’єр Кабінету Міністрів України Мітюков І.О., заступник Міністра економіки України Пятницький В.Т., заступник Голови Державної фіскальної служби України Мокляк М.В., директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Ніколайчук С.А., голова правління банку ПАТ “Діамант банк” Ходачук О.М. та інші.