Професор Варналій З.С. взяв участь у БОГОЛІБСЬКИХ ЧИТАННЯХ
16 вересня 2022 року в змішаному форматі відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «БОГОЛІБСЬКІ ЧИТАННЯ», організатором якої виступив Університет Григорія Сковороди в Переяславі (факультет фінансово-економічної і професійної освіти).
У науковому заході взяли участь представники закладів вищої освіти та наукових установ з Польщі, Болгарії, Латвії, Литви, Молдови та України.
З вітальною промовою конференцію відкрили: Державний секретар МОН України Сергій ЗАХАРІН; ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій КОЦУР; проректор з навчально-методичної роботи Університету Вячеслав РІЗНИК; декан факультету фінансово-економічної і професійної освіти Університету Світлана КУЧЕРЕНКО.
В роботі конференції взяв участь та відкрив її пленарне засідання доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член програмного комітету конференції, професор кафедри фінансів Захарій ВАРНАЛІЙ. Зокрема, було відзначено, що сьогодні найчастіше вживаються такі слова (категорії) як небезпека, загрози, безпека тощо. В умовах війни, поглиблення глобальних викликів і загроз (діджиталізація, пандемія тощо) посилюється роль і значення подальшого розвитку науки про безпеку в широкому розумінні, активізація здійснення досліджень економічної безпекології. В доповіді на тему «Багатоступенева структура безпеки держави (на прикладі економічної та фінансової безпеки)» було визначено та розкрито сутність економічної безпеки як об’єкта дослідження економічної безпекології; акцентовано увагу на те, що російсько-українська війна є масштабний структурним шоком для національної, зокрема, економічної та соціальної безпеки України; розкрито багаторівневу структуру безпеки фінансової безпеки та багатоступеневу структуру безпеки держави за видами на прикладі економічної та фінансової безпеки; проаналізовано загрози критичного стану економічної безпеки України на сучасному стану; розкрито цілі та завдання зміцнення економічної безпеки України в умовах війни та повоєнний час.