Відкритий семінар «Дослідження в Національному банку України: пріоритетні напрями та варіанти співпраці»
17 жовтня 2017 року на економічному факультеті за ініціативи кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту й за сприяння декана економічного факультету проф. Базилевича В.Д. відбувся відкритий семінар, присвячений актуальним напрямам наукових досліджень у грошво-кредитній сфері. Головним спікером даного заходу виступив випускник економічного факультету, Директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ, к.е.н. Сергій Ніколайчук.
З самого початку свого виступу Ніколайчук С. зазначив, що у сучасних умовах центральні банки країн із розвиненою економікою багато уваги приділяють саме прикладним науковим дослідженням. І Національний банк України, завдяки трансформації своєї оргструктури впродовж останніх трьох років, також дотримується таких принципів у своїй діяльності. Це дає можливість більш ефективно й обґрунтовано доносити до громадськості свої рішення, та сприяє підвищенню якості виконуваних завдань.
Під час семінару присутні викладачі, аспіранти та студенти мали можливість ознайомитися з основними етапами наукової проектної роботи в НБУ, а також з’ясувати пріоритетні напрями наукових досліджень: монетарна політика (питання, пов’язані з переходом до інфляційного таргетування), фінансова стабільність (теми мікро- та макропруденційної політики), а також макроекономічне моделювання і прогнозування (розвиток структурних та економетричних моделей).
Живий інтерес у присутніх викликали наведені гостем приклади реалізованих та поточних дослідницьких проектів НБУ, зокрема, щодо прогнозування рівня споживчої інфляції на основі технології web scraping, дослідження інфляційних очікувань населення, впливу нового операційного дизайну монетарної політики НБУ на сегментацію міжбанківського кредитного ринку, механізму трансмісії процентних ставок, міжнародної міграції капіталу.
Під кінець семінару Ніколайчук С. ознайомив присутніх із календарем наукових заходів у Центральному банку країни, умовами програми стажування молодих науковців у відділі досліджень, презентував оновлений Вісник НБУ та підкреслив, що в сучасних умовах важливим є посилення співпраці вчених із практиками.
Студенти, аспіранти та викладацький колектив економічного факультету висловлює подяку лектору та сподівання на подальшу співпрацю!