Відкрита лекція професора Грігоріса Заротіадіса
20-го вересня 2016 року студенти та викладачі економічного факультету відвідали лекцію проф. Грігоріса Заротіадіса (Школа Економіки, Арістотельський університет м. Салоніки (Греція) на тему: «Історичний досвід соціально-економічного співробітництва у країнах Східної Європи і Чорноморського регіону в якості основи для проведення прогресивної, європейської інтеграції», яка викликала жвавий інтерес аудиторії та цікаву дискусію, особливо зважаючи на те, що доктор Заротіадіс є віце-президентом Асоціації економічних університетів Південної та Східної Європи і Чорноморського регіону.
Лекція відбулася в рамках офіційного візиту проф. Грігоріса Заротіадіса на економічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка для читання лекцій та налагодження співробітництва в рамках Двосторонньої угоди між нашим університетом та Арістотельським університет м. Салоніки.
Професор Грігоріс Заротіадіс вивчав соціальні та економічні науки в університеті імені Йоганна Кеплера (Лінц, Автрія) та Манчестерському університеті (Великобританія), там і захистив свою докторську дисертацію; є доцентом кафедри економіки, факультету економіки і політичних наук, в Університеті Аристотеля. Його численні дослідження та публікації стосуються міжнародних економічних відносин, економічного зростання та розвитку. Грігоріс Заротіадіс є не лише віце-президентом ASECU (Асоціація економічних університетів Південної та Східної Європи і Чорноморського регіону), а також віце-президентом Інституту соціальних досліджень “DimitrisMpatsis”, є політичним лідером нової Греції.
Майже сторіччя тому вперше опубліковано книгу «Захід Європи». Із того часу Старий Світ пережив не один виклик, як локальний, так і глобальний. Та модерний світоустрій ставить вже нові проблеми перед європейською цивілізацією. Зокрема, криза у Греції та Brexit випробовують ЄС сьогодні. Доктор Грігоріс Заротіадіс у своїй лекції розглянув першопричини сьогоднішніх проблем, зокрема чимало уваги приділив регіональній обмеженості інтернаціоналізації в ЄС. Він проводить аналогію із важкоатлетом, на якого пробують одягнути дитячий светр – успіхом це аж ніяк не завершиться. Проф. Заротіадіс підняв провокативне питання – як зробити крок назад і поглянути на ЄС: його структуру, тенденції та підходи?
Поспішне регіональне розширення і дефектність об’єднавчого процесу, повного недосконалості, спричинили проблеми в економіці як країн-членів, так і всього об’єднання. Доктор Грігоріс Заротіадіс формує концепцію «Крок назад – до Прогресу». Формат ЄС як розвиненого ядра та відсталої периферії не може існувати надалі, сьогодні він досягає точки неповернення, особливо, зважаючи на те, що ситуація погіршується і в «ядрі». Тому варто замінити так зване «Східне розширення», яке домінує в політиці Союзу останні роки, на «Східне партнерство», яке стане основою для європейського перезапуску. Ці передові ідеї і стали темою відкритої лекції.
Окрім того, були проведені семінари-зустрічі з викладачами та науковими співробітниками факультету, з якими обговорювалися такі питання:
– Міжрегіональне соціально-економічне співробітництво в країнах Південно-Східної та Східної Європи;
– Екологічно чисті продукти: визначення та методи оцінки;
– Організація тематичної літньої школи;
– Співпраця з питань освіти, особливо в рамках докторських, магістерських програм та аспірантів, а також в рамках вузькоспеціалізованих і / або багатопрофільних літніх шкіл.
– Наукове спібітництво: або у створенні двосторонніх проектів і зв’язків між колегами і дослідницькими підрозділами наших установ, або через мережу прикладних економічних досліджень ASECU.
– Дискусія про вхід нашого університету в ASECU.
Відбулася робоча нарада гостя факультету із деканом економічного факультету, член-кореспондентом НАН України, д.е.н., проф. В.Д. Базилевичем, де були обговорені позитиви для ЕФ від вступу до ASECU та посилення подальшого співробітництва, зокрема:
– проведення літньої студентської школи в м. Салоніки в 2017 році – про умови конкурсу буде повідомлено пізніше;
– візити професорсько-викладацького складу до Школи економіки;
– е-навчання в рамках нової навчальної платформи між ВНЗ Асоціації із подальшим зарахуванням ECTS кредитів;
– публікація статей викладачів факультету у South-Eastern Europe Journal of Economics is the official journal of the Association of Economic Universities of South and Eastern Europe and the Black Sea Region;
– збільшення квот на Е+ мобільність між ВНЗ
та багато іншого.
Відбулася пітч-сесія на кафедрі менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності, протягом якої викладачі кафедри запропонували свої курси англійською мовою для введення в е-платформу та для подальшої міжуніверситетської мобільності.

????????????????????????????????????
Організаційний комітет:
д.е.н., проф. Черняк О.І.,
к.е.н., доц. Харламова Г.О.,
кафедра економічної кібернетики
за підтримки декана економічного факультету,
член-кореспондента НАН України,
д.е.н., проф. В.Д. Базилевича