Стажування викладачів кафедри Іноземних мов у празькому інституті підвищення кваліфікації
З 24 по 30 квітня 2016 року викладачі кафедри іноземних мов економічного факультету доцент Борисенко О.А. та асистент Діденко І.О. пройшли стажування у Празькому інституті підвищення кваліфікації за програмою «Публікаційна та проектна діяльність у країнах Євросоюзу: теорія та практика».
На стажуванні до столиці Чеської республіки приїхали викладачі іноземних мов з двох десятків вищих навчальних закладів України, зокрема: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного університету будівництва та архітектури, Київського національного лінгвістичного університету, Національного технічного університету України «КПІ», Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Сумського національного аграрного університету, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чорноморського державного університету імені Петра Могили, Львівського національного університету імені Івана Франка, Житомирського національного агроекологічного університету, Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова, Хмельницького національного університету, Одеського національного політехнічного університету, та інших.
Метою стажування були інтеграція професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів України в міжнародну академічну спільноту та набуття компетенцій з публікаційної та проектної діяльності з урахуванням досвіду країн Євросоюзу.
Стажування тривало 72 години та складалося з 2 модулів: «Публікації в західних журналах: теорія та практика» та «Управління проектами та грантовою діяльністю в освітніх закладах».
У рамках першого модулю було прослухано лекції з наступних тем:
1. Правила та традиції написання наукових статей, що входять до системи SCOPUS, ISI Thomson Reuters, Web of Science;
2. Практичні рекомендації з написання статей та правила їх цитування;
3. Оформлення бібліографії посилань, як бачить шеф-редактор журналу;
4. Системи та індекси цитування наукових журналів та публікаційної активності вчених;
5. Системи SCOPUS і Web of Science в практиці;
6. Імпакт-фактор наукового журналу;
7. Індекс Хірша;
8. Мова академічного письма, стилістичні особливості академічного письма;
9. Структура та оформлення статті, методика, аргументація та цілі дослідження.
Другий модуль складався з таких тем:
1. Проектний менеджмент: планування та підготовка проектів;
2. Індивідуальні та інституційні проекти;
3. Проектні та грантові можливості Євросоюзу, та умови успішної реалізації проектів у ЄС;
4. Процедура подачі заяви, умови та вимоги до заявників;
5. Оформлення конкурсної документації, індикатори та результати проекту, складання бюджету;
6. Case Studies
Лекції читали Dr. Wadim Strielkowski, PhD, Research Associate, University of Cambridge та Dr. Yuriy Bilan, Ph.D., Uniwersytet Szczecinski, Szczecin, Poland.
Окрім лекцій, 27 квітня викладачі взяли участь у міжнародному науково-практичному семінарі «Методологія та методи наукових досліджень», де в дружній колегіальній атмосфері поділилися досвідом публікацій статей в журналах, зареєстрованих в міжнародних наукометричних базах даних.
Поряд з основною програмою підвищення кваліфікації учасники стажування мали змогу відвідати Ягеллонський та Карлів університети, ознайомитися з особливостями наукової, проектної та публікаційної діяльності університетів ЄС, їх англомовними магістерськими програмами та умовами співробітництва із провідними світовими університетами.
Ірина Діденко
Асистент кафедри іноземних мов
економічного факультету