Командний турнір менеджерів
На економічному факультеті в іменній аудиторії Заслуженого професора Університету Д.М.Черваньова 16 грудня 2015 р. свій перший крок у професійному становленні здійснили студенти 1-го курсу напряму підготовки “Менеджмент”. Студенти представили чотири командні проекти про внесок видатних особистостей у розвиток теорії, практики і мистецтва менеджменту: Ф.В.Тейлора, Г.Форда, Лі Якоки, Р.Бренсона. Командний турнір у межах спецкурсу “Вступ до університетських студій” започаткувала завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Жилінська О.І., нині його було проведено третій рік поспіль.
Команда № 1 представила внесок у теорію і практику менеджменту Ф.Тейлора. Під керівництвом капітана Подчерняєвої Вікторії учасники команди розпочали турнір і задали високий рівень ефективної роботи.
Команда № 2, капітаном якої був Гончар Георгій, яскраво показала життєвий шлях Генрі Форда – видатного винахідника конвеєра, талановитого інженера-механіка та найкращого менеджера ХХ ст. за версією журналу Fortune. Учасники команди підійшли до проекту креативно, запропонувавши аудиторії яскраве театралізоване дійство.
Команда №3 з капітаном Пантелусом Дмитром представила змістовну презентацію-доповідь щодо внеску Лі Якоки – засновника антикризового менеджменту. Учасникам вдалося унаочнити принципи ефективного антикризового менеджменту і показати згуртованість команди.
Команда № 4, яку створив і очолив Циганок Даніїл, охарактеризувала найвидатнішу екстравагантну особистість, британського підприємця, засновника корпорації Virgin Group – Річарда Бренсона.
Командний турнір оцінювало журі, до складу якого увійшли випускники економічного факультету різних поколінь, представники Варшавського університету та студенти ІІ курсу напряму підготовки «Менеджмент», серед яких: голова журі – завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Жилінська Оксана Іванівна(випускниця ЕФ, 1992), директор Департаменту науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України, к.е.н. Чеберкус Дмитро Вікторович (випускник ЕФ, 2004), асистент Вікулова Альона Олегівна (випускниця ЕФ, 2012), аспірант Аксьом Герман Ігорович (випускник ЕФ, 2014, та університету Нурланда, Норвегія, 2015), Чорний Антон Валерійович (випускник ЕФ, 2015), докторанти Варшавського державного університету – Павел Ставаш і Юліта Каравацька, а також капітани команд минулорічного турніру – нині студенти ІІ курсу – Чорноус Катерина, Дружинін Нікіта, Розбейко Кирило.
На думку директора Департаменту науково-технічного розвитку МОН України, к.е.н. Д.В.Чеберкуса, такі турніри навчають студентів креативному мисленню, швидкості прийняття рішення у командній роботі, що стане запорукою успіху у майбутній професійній діяльності.
В оцінюванні командного турніру було застосовано методику багатокритеріальної колективної експертної оцінки. Командам у своїх проектах необхідно було досягти головної мети – розкрити кредо діяльності видатної особистості у контексті його внеску у теорію, практику та мистецтво менеджменту. Новацією цьогорічного турніру стала участь в оцінюванні польських гостей – докторанти Варшавського університету пані Юліта та пан Павел надали по п’ять балів як приз глядацьких симпатій для команд № 2 та № 3.
Перемогу у надзвичайно напружених змаганнях здобула команда № 2, набравши 216 балів із 240 можливих балів. Спеціальний приз від переможця минулорічного турніру – Дружиніна Нікіти – дістала капітан команди № 1 Подчерняєва Вікторія. Це чудова флешка з логотипом компанії М.С.Л., яку минулого року вручив керівник економічного управління відомої української компанії «МолодьСпортЛото», к.е.н., випускник ЕФ 2001 р. Денисенко А.А. Переможниця в номінації «Презентація, що надихає», якою стала Воловик Ксенія, отримала в подарунок цінну книгу від аспіранта Антона Чорного.
Усі члени журі та гості відмітили важливість командної роботи у майбутній професійній діяльності менеджерів ХХІ ст. Завідувач кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності О.І.Жилінська привітала першокурсників з їх вагомою заявкою на підкорення вершин професіоналізму й акцентувала увагу на тому, що в іменній аудиторії Заслуженого професора Університету Д.М.Черваньова, який ініціював і втілив запровадження на ЕФ підготовки фахівців з напряму «Менеджмент», нині об’єднано різні покоління випускників, що засвідчує спадковість і розвиток університетських традицій.
Хай щастить Вам – нове покоління студентів-менеджерів економічного факультету!
Кафедра менеджменту інноваційної
та інвестиційної діяльності