Угода з Карагандинським економічним університетом
Укладено угоду з факультетом економіки та управління Карагандинського економічного університету Казпотребсоюзу та економічним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Лише у вересні в рамках офіційного візиту до України Київський національний університет імені Тараса Шевченка відвідав Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв, а вже 5 листопада декан економічного факультету нашого університету член-корр. НАН України Базилевич В.Д. зустрівся з освітянами Казахстану: ректором Карагандинського економічного університету Казпотребсоюзу д.е.н., професором Аймагамбетовим Е.Б. і деканом факультету економіки та управління, к.е.н., доцентом Гімрановою Г.І.
Між двома факультетами було підписано Угоду про співпрацю, яка передбачає обмін викладачами, ученими та співробітниками; проведення спільних наукових досліджень; підготовка та переклад навчальних посібників та методичних матеріалів; спільне проведення семінарів, конференцій, симпозіумів тощо; обмін студентами, фахівцями постградуальних форм підготовки; обмін публікаціями по всіх питаннях співробітництва.
Карагандинський економічний університет Казпотребсоюзу на факультеті економіки та управління веде підготовку спеціалістів за триступеневою структурою вищої освіти: бакалавр, магістр, PhD-доктор за 5 спеціальностями: «Економіка», «Менеджмент», «Світова економіка», «Міжнародні відносини», «Державне та місцеве управління».
Спільним для наших факультетів у навчальному процесі може стати:
– проведення проблемних лекцій, круглих столів, оглядові курси із запрошенням українських та казахстанських учених;
– обмін та спільна підготовка методичних комплексів за еклективними дисциплінами навчального плану;
– участь українських професорів у підготовці магістрантів та слухачів PhD у якості наукових керівників;
– обмін досвідом по впровадженню та удосконаленню електронних і дистанційних засобів навчання;
– обмін досвідом у сфері реалізації кредитної технології навчання (в галузі розробок індивідуальної траєкторії навчання кожного студента та гнучкості академічних програм);
– проведення телемостів, віртуальних конференцій, обговорення дисертацій і проведення занять в режимі он-лайн;
– обмін досвідом по удосконаленню системи менеджменту якості у наших університетах.
Науково-дослідна робота є невід’ємною частиною Карагандинського економічного університету Казпотребсоюзу. З метою підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу в університеті функціонує Дисертаційна Рада по захисту докторських та кандидатських дисертацій за спеціальностями «Економічна теорія», «Економіка та управління народним господарством (по галузям та сферам діяльності)», «Фінанси, грошовий обіг та кредит». Окрім цього здійснює свою діяльність Департамент післявузівської та додаткової освіти, а також НДІ нової економіки та системного аналізу, НДІ економічних та правових досліджень. Ці установи спрямовані на активізацію наукової діяльності в університеті, дослідження проблемних питань економіки та права і комерціалізацію наукових проектів. У зв’язку з цим факультет економіки та управління пропонує консолідувати зусилля з економічним факультетом нашого університету в галузі:
– активізації спільних науково-дослідних розробок з їх наступними публікаціями;
– обмін та стажування професорсько-викладацького складу і магістрантів;
– організація навчання викладачів в аспірантурі та докторантурі наших університетів.
Факультет економіки та управління Карагандинського економічного університету Казпотребсоюзу приймає активну участь у міжнародному співробітництві. Зараз в університеті діють обмінні програми за спеціальністю «Туризм» з Університетом прикладних наук Яноша Кодолані (Угорщина), за спеціальністю «Менеджмент» з Університетом прикладних наук (Карінтія), зі школою бізнесу «Солбридж» (Південна Корея).
Факультет економіки та управління Карагандинського економічного університету Казпотребсоюзу розробляє семестрову англомовну програму за спеціальністю бакалавра «Світова економіка» для другого курсу.
Економічному факультету нашого університету у галузі міжнародного співробітництва було запропоновано:
– розвивати студентський обмін не лише між нашими університетами, але й розвиток можливостей для навчання наших студентів в університетах-партнерах, а також залучати іноземних студентів на навчання до нас;
– здійснювати розробку спільних проектів для участі в межах європейських освітянських програм «TEMPUS»;
– створити центри; проводити Дні казахської та української культури на базі наших університетів з метою не лише просто мати можливість навчатись, але й знаходити нових друзів, вивчати культуру наших суспільств, історію наших країн, мову іншої країни.
На зустрічі були присутні завідувачі кафедр, заступники декана економічного факультету.